Příběh naší půjčovny

proč a jak to děláme

Příprava na sezónu 2024!!!

Vítáme Vás na stránkách půjčovny Vesmír!

Rádi bychom Vás informovali, že naše stránky právě prochází rekonstrukcí, postupně aktualizujeme obsah a vše připravujeme na plavební sezónu 2024.

Prosím berte veškeré informace na těchto stránkách jako orientační, v případě zájmu o konkrétní služby prosíme o kontakt přes telefon či přes rezervační formulář.


Voda je život

Vždy jsme měli rádi prostředí, které je spojené s vodou. Více než 15 let jezdíme pravidelně na moře na větší plachetnice, ale lodě jsme chtěli vyzkoušet i u nás, ve vnitrozemí. 

Občas jsme si trochu hráli na našem malém katamaránu (Nacra 18) na Nových mlýnech, vyzkoušeli jsme si "sranda závody" na kamarádově plachetnici na nádrži Slezská harta, sjižděli nejrůznější řeky v ČR... a pak přišel "Baťák".


Motor místo plachet?

Když je člověk na vodě, jednou z nejhezčích věcí je všudypřítomný klid a pohoda. To platí zejména ve chvíli, když loď jede jen pomocí plachet a nikde nehučí motor. Tento názor zastává mnoho kapitánů a my sami jsme nebyli výjimkou. Na motoráky jsme se vždy dívali trochu s opovržením. 

... jen do doby, než jsme si před třemi lety poprvé půjčili malou motorovou loďku na Ba'tově kanále.

Na poklidné brumlání menšího motůrku si člověk rychle zvykne. Navíc má díky němu jedinečnou možnost v klidu a bez námahy prozkoumat desítky kilometrů této unikátní vodní cesty. 

Proč další půjčovna?

Na "Baťáku" může člověk zkusit různé lodě a hausbóty z mnoha půjčoven. Sami jsme využili jejich služby vícekrát. Bohužel to nikdy nebylo bez chybičky. 

Často jsou lodě zamluvené dlouho před sezónou. Když člověk sežene něco "na poslední chvíli", může se stát, že loď není v ideální kondici (ať již čistotou či technickým stavem)... Prostě prostředí bylo úžasné, ale nabídka a kvalita služeb pochybná.  

Minulý rok jsme se rozhodli že to zkusíme sami a jinak. Začátky nikdy nejsou lehké, administrativy a různých předpisů nespočet... Ale "nultou" testovací sezónu máme úspěšně za sebou a letos startujeme naostro!

Těšíme se na Vás!

Naším cílem je, abychom i ostatním umožnili zažít ty neopakovatelné chvíle, které jsou možné jen z paluby lodě. Pokud budete mít zájem o více detailů, rezervaci termínu, nebo si jen tak popovídat o prostředí Baťova kanálu a životě na lodi, dejte nám vědět!