Jak překonat obavy z řízení kajutové motorové lodě: Praktické rady od půjčovny Vesmír

19.02.2024

Toužíte po novém dobrodružství a chtěli byste se vydat na plavbu Baťovým kanálem, ale obáváte se řízení motorové lodě? Je potřeba nějakého speciálního oprávnění? Nemusíte se bát! My, Jana a Slávek z půjčovny Vesmír, jsme tu pro Vás, bychom vám ukázali, že řízení kajutové motorové lodě je snadné a zábavné pro každého – a to i pro úplné začátečníky.

Je potřeba nějaké speciální oprávnění na řízení kajutových motorových loděk?

Žádné speciální oprávnění na řízení motorových kajutových loděk není třeba. Jediná podmínka je dovršení věku 18 let. Nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti s řízením lodí, dokonce ani řidičský průkaz na auto.

Základy ovládání motorové lodě

Řízení motorové lodě může znít složitě, ale ve skutečnosti je to jednodušší, než si myslíte. S našimi loděmi Mimoň a Pluto to zvládne opravdu každý. Před každou plavbou poskytujeme detailní instruktáž, ve které vám vysvětlíme vše od startování motoru po navigaci, průjezd komorami a parkování lodě. Vše si na místě vyzkoušíte.

Bezpečnost především

Bezpečnost našich klientů je pro nás na prvním místě. Každá loď je vybavena záchrannými vestami pro děti i dospělé, hasicím přístrojem a lékárničkou. Navíc jsme vždy dostupní na telefonu pro jakoukoliv asistenci během vaší plavby.

Co s sebou na loď

Pro maximální pohodlí doporučujeme vzít si s sebou lehké občerstvení, dostatek vody, sluneční brýle, klobouk a opalovací krém. A nezapomeňte na fotoaparát nebo mobil, abyste mohli zachytit všechny nádherné momenty!

Praktické tipy pro rodiny s dětmi

  • Základy bezpečnosti na lodi vysvětlíme vašim dětem zábavnou formou, aby záchranné vesty viděly jako "speciální kouzelný lodní oblek".
  • Doporučujeme plánovat kratší trasy s dostatkem přestávek, kde si děti mohou užít hry na břehu. V přístavech najdete veškeré potřebné zázemí.
  • Pro případ delších přejezdů mezi přístavy jsou na lodi připravené omalovánky a hry, aby se děti nenudily.

Proč si vybrat půjčovnu Vesmír

Připojte se k nám a prožijte nezapomenutelné chvíle plné svobody a objevování na Baťově kanále. S naší půjčovnou Vesmír, vedenou s láskou k přírodě, vodě a dobrodružství, je plavba na motorové kajutové lodi snadná a přístupná pro všechny.

Tak na co čekáte? Objevte kouzlo Baťova kanálu s půjčovnou Vesmír, kde každá plavba se stává nezapomenutelným příběhem. Těšíme se na vás!

Jana a Slávek – Vaše půjčovna Vesmír